MASAŻE

Skorzystaj z aktualnej promocji: szósty i dwunasty masaż GRATIS!

1 na 1 Studio: PROMOCJA-masaż

Masaż jest zabiegiem fizjoterapeutycznym, który polega na sprężystym odkształcaniu tkanek. Masaż ma na celu relaksacje ciała lub jego leczenie, działa przeciwobrzękowo oraz przygotowuje mięśnie do wysiłku.

 

Istnieje wiele rodzajów masażu. W naszym studiu wykonujemy:

  • MASAŻ KLASYCZNY – najbardziej rozpowszechniony, łączy tradycyjne techniki masażu, takie jak: głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, wyciskanie i wibrację. Wykonuje się go w celu rozluźnienia mięśni, poprawy ukrwienia lub przyspieszenia usunięcia zbędnych produktów przemiany materii. Masaż wykonywany jest z pomocą różnego rodzaju olejków, kremów i balsamów do masażu.

  • MASAŻ RELAKSACYJNY – jest rodzajem masażu zmniejszającego napięcie mięśni, po którym następuje uczucie całkowitego odprężenia. Masaż relaksacyjny, przy pomocy olejków eterycznych może dodatkowo powodować relaks, energetyzację, redukcję stresu lub przywrócić równowagę organizmu.

  • MASAŻ TKANEK GŁĘBOKICH – jest wykonywany w calu dotarcia do głębszych warst mięśni i tkanki łącznej. Nacisk masażysta dobiera indywidualnie w zależności od wyczuwanego napięcia tkanek. Wolne tempo i nacisk pod kątem 45 stopni pozwala na rozciągnięcie masowanej tkanki, przesuwając i rozciągając również naczynia krwionośne oraz nerwy. Masaż ten stosuje się w przewlekłych bólach mięśni oraz ich przemęczeniu, problemach postawy ciała, a także w trakcie rekonwalescencji po urazach. Głównym celem tego masażu jest zmniejszenie ograniczenia w ruchomości mięśni oraz w ich strukturze, dlatego często po zabiegu pacjenci odczuwają ból, który utrzymuje się nawet do dwóch dni po jego wykonaniu.

  • MASAŻ SPORTOWY – to rodzaj masażu przeznaczony dla osób systematycznie uprawiających aktywność fizyczną. Korzystać mogą z niego również pacjenci ciężko pracujący fizycznie. Masaż sportowy nie skupia się na relaksacji, ale na zapobieganiu i leczeniu kontuzji, a także na poprawie wyników sportowych. Łączy się tutaj różne techniki, tempo masażu jest szybsze i wykonuje się go z większą siłą. Działa rozluźniająco na mięśnie, zwiększa ich elastyczność oraz przyspiesza proces regeneracji.

  • MASAŻ POPRZECZNY – skuteczna forma masażu, która polega na pracy w poprzek włókien mięśni, ścięgien lub więzadeł. Charakter masażu jest miejscowy, dlatego wykonuje się go jedynie w miejscu problematycznym. Zazwyczaj jest to miejsce bólowe, o podwyższonym napięciu mięśniowo-powięziowym lub miejsce ograniczenia ruchu tkanki. Celem masażu jest zmniejszenie napięcia tkanek, poprawienie ich ruchu względem siebie oraz poprawę przestrzennego ułożenia włókien kolagenowych i mięśniowych. Masaż poprzeczny to idealna forma likwidacji tzw. punktów spustowych.

  • MASAŻ LIMFATYCZNY – inaczej nazywany drenażem limfatycznym, jest masażem ciała pobudzającym krążenie krwi oraz limfy. Wykonuje się go w celu ujędrnienia skóry, pozbycia się cellulitu, zlikwidowania obrzęków oraz złagodzenia bólu zatok. Polega na uciskaniu i pocieraniu skóry poprzez zastosowanie określonych ruchów oraz technik. Fizjologiczny przepływ chłonki wymaga stanowczego i wolnego tempa masażu bez rozgrzewania tkanek. Naszynia limfatyczne znajdują się tuż pod skórą dlatego używa się umiarkowanej siły w tej formie zabiegu. Nie masuje się samych węzłów chłonnych, a tylko okolice, w których się znajdują, wykonując ruchy wyciskające, przepychające oraz przesuwające, zawsze wzdłuż naczyń limfatycznych oraz w kierunku najbliższych węzłów chłonnych.

1 na 1 Studio Masaż
1 na 1 Studio: masaż

Masaż jak każdy zabieg leczniczy posiada przeciwwskazania do jego wykonywania.

Do najważniejszych z nich zaliczamy: zmiany skórne (rozsiane i ropne), nowotwory (wykluczając onkologiczny masaż limfatyczny), krwawienia, krwotoki lub możliwość ich wystąpienia, hemofilia, żylaki, skaza naczyniowa, nadciśnienie, miażdżyca, wszelkie stany zapalne (RZS w okresie zaostrzeń), choroby o podłożu bakteryjnym, wirusowym i pasożytniczym, wysoka temperatura ciała (39 stopni C), choroby układu oddechowego (gruźlica, dychawica oskrzelowa i wszystkie choroby w okresie zaostrzeń), niektóre choroby i stany zapalne układu pokarmowego, stany po zawale serca (2 tygodnie), niewyrównane wady serca, stany zapalne układu krążenia, niektóre choroby i stany zapalne układu wydalniczego, zaawansowana osteoporoza, ostre stany zapalne układu mięśniowego, kostnego i stawów, epilepsja.

KONTAKT

1 na 1 Studio

ul. Strzeszyńska 63, 60-479 Poznań ( Galeria Podolany 1 piętro )

+48 537 979 571

kontakt@1na1studio.pl

1 na 1 Studio kontat

Już teraz możesz zarezerwować termin treningu lub zabiegu online.

Godziny otwarcia:

 

Poniedziałek - Piątek:    10 - 20

Sobota:           studio nieczynne

Niedziela:       studio nieczynne

Zapraszamy do zapisu do naszego newslettera
INSTAGRAM